Okrem toho, že s našimi komunitami organizujeme, využívame komunitné podujatia na stmeľovanie vzťahov, či advokujeme, občas sa pustíme aj do workshopov, ktoré majú za cieľ neformálnou formou priniesť návrhy na riešenia dennodenných starostí.
Takto sme v Centre komunitného organizovania pred pár rokmi vytvorili metodiky, ktoré sa venujú zdraviu a lepšej životospráve v zraniteľných komunitách. Tieto metodiky nie len testujeme v našich komunitách, ale zároveň odovzdávame znalosť aj ďalším komunitným pracovníkom a pracovníčkam tak, aby si znalosti z metodík žili ďalších spôsobom.
Tu si môžete pozrieť úryvky z našich metodík.
Metodika má dohromady 10 kapitol a jednotlivé sekcie sú vedené profesionálnymi lektormi a lektorkami.
Takto sme v mesiaci november zrealizovali dva tréningy vedené organizátorkami a lektorkami Jolkou Nátherovou a Majkou Koledovou.
Toto vzdelávanie je súčasťou projektu Posilňovanie minorít k rozvoju, využívajúc komunitné organizovanie a advokačné metódy na posilnenie postavenia znevýhodnených komunít na strednom Slovensku, ktorý získal grant z Nórska v sume 142 348 eur a je spolufinancovaný zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.
Cieľom projektu je podporiť potrebnú komunitnú organizátorskú prácu v 6 rómskych komunitách (Slovenská Ľupča, Skalica, Banská Bystrica – Cementárenská, Banská Bystrica – Hrb, Banská Štiavnica – Šobov a Banská Štiavnica – Povrazník) a prepájať ju aj s ďalšími komunitnými prístupmi, ako sú komunitný rozvoj, advokácia, verejné kampane a vzdelávanie
Ak sa chcete dozvedieť viac o programoch a projektoch financovaných z Nórskych grantov na Slovensku, navštívte stránku www.norwaygrants.sk .
„Spoločným úsilím k zelenej, konkurencieschopnej a inkluzívnej Európe.“
Ak by ste mali záujem o tréning vo vašej komunite, ozvite sa nám na cko@cko.sk.